На зникнення Шойгу першим звернув увагу журналіст “Медіазони” Ігор Трещанін. Дійсно, міністр оборони РФ зник з поля зору з 11 березня, коли провів розмову з турецьким міністром Хулусі Акаром. Цього ж дня МО РФ було розміщено відео із Центрального військового шпиталю ім. Мандрика і вручає нагороди російським військовим, які повернулися з України.
Згідно зі стенограмою зустрічі Путіна в Кремлі з членами Радбезу Шойгу був серед них, але фотографії від 18 березня не були опубліковані. На Першому каналі того ж дня було опубліковано сюжет, як глава Міноборони вручає нагороди, але за заднім планом видно, що його знято 11 березня. Тобто сьогодні Шойгу відсутня 12 днів. У профілі Шойгу на сайті міністерства також остання подія 11 березня.
До цього моменту Сергій Шойгу з’являвся в об’єктивах приблизно раз на кілька днів.
Що дивного у ситуації
Телефони на веб-сайті відомства довго не відповідали. Сьогодні вдалося з’ясувати, що Шойгу перебуває на лікуванні через проблеми із серцем.
Водночас із Шойгу пропав і голова Генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов, він також провів переговори із турецьким колегою Яшаром Гюлером.
Дивним є зникнення Шойгу у розпал спецоперації в Україні. При тому, що в більш ранньому опублікованому аудіозаписі були чітко позначені завдання збройних сил РФ. Вони, як мінімум, мають зробити кілька казанів з українських міст. Відносна мета захоплення досягнута в Херсоні та Маріуполі, але жорстокість руйнування міста призвела до посилення і без того дуже жорстких санкцій.
Починаючи з 18 березня, противник почав активніше форсувати оборону Києва, а як наступ на Броварському напрямку зірвався, то противник почав використовувати Іскандери.
Не виключено, що управління спецоперацією взяла на себе інша людина. Можливо, Шойгу заарештовано. Можна припустити й інші версії, куди зникли два високопоставлені офіцери.
…До цього можна додати звільнення та від’їзд Анатолія Чубайса із сім’єю до Туреччини, а також звільнення Аркадія Дворковича.