Військові експерти склали карту аеродромів, які можуть використовуватися та використовуються для завдання авіаударів по Україні. Вони знаходяться в Білорусі, західній частині Росії та в Криму. На Кримському півострові росіяни базують бойову авіацію, яка бере участь у військових діях в Україні, на військовому аеродромі Бельбека та міста Саки.
Бельбецький аеродром зазнав реконструкції незадовго до нападу, тому на ньому можуть розміщуватись стратегічні авіаборти для проведення нальотів ТУ-22М3, ТУ-160, ТУ-95МС. Такі літаки використовувалися для бомбардування Львова.
Бомбардування Маріуполя
Для ударів по Маріуполі росіяни використовують аеродроми в Краснодарському краї, а саме в Єйську та Приморсько-Охтирську. До Маріуполя від Приморсько-Охтирського аеродрому приблизно 125-130 км, на початок вторгнення тут розміщувалися винищувачі СУ-25. У березні з’явилися СУ-34, що дають на знімках блакитний відтінок.
Від Єйська до Маріуполя приблизно 60 км, тут розміщено 20 винищувачів МІГ-29К, а також ТУ-142 та винищувачі, деякі з яких СУ-33.
Бомбардування Сумської, Чернігівської та Київської областей
Для нальотів на Київ, Суми та Чернігів росіяни використовують військово-транспортний аеродром у Сіщі Брянської області.
Аеродроми Білорусі, задіяні у військових діях в Україні
У Білорусі аеродроми використані у містах Ліда, Мозир, Гомель, Бобруйск, Барановичі, Брест та інші. Найбільша кількість літаків спостерігається в Ліді – до 30 військових бортів та близько 20 вертольотів.
Запасні аеродроми в РФ, які використовуються при необхідності
Як запасні можуть бути введені аеродроми Качі, Гвардійського та Джанкоя. Також близько 40 бомбардувальників розміщено у Ростовській області, тут базується 559 бомбардувальний авіаційний полк.
Експерт зазначають, що РФ може ввести ще низку аеродромів у використання для бомбардування України, за рахунок цивільних та транспортних. Крім цього, можуть базуватись російські вертольоти і в полі.
Бойовий дух у російських льотчиків не відповідає масштабності завдання. Багато з них написали рапорти про відмову від участі у бойових діях. Найбільш досвідчені російські льотчики мають лише 80 годин нальоту, коли за стандартами НАТО має бути не менше 300. Залучення менш досвідчених льотчиків призведе до зниження боєздатності та маневреності російської авіації.
Про авіаційні втрати військово-повітряних сил Росії
За неповний місяць бойових дій ЗСУ знищили 98 літаків, 124 бойові вертольоти, 27 БПЛА. На думку експертів, для вторгнення до України підготовлено близько 300 бойових літаків.
Генштаб ЗСУ зафіксував зниження застосування пілотованої авіації через великі втрати та активну діяльність української системи ППО.