16 березня 2022 року сталася екстраординарна подія. Воно було б таким, якби не випереджалося подвійно екстраординарними подіями, а саме нападом Росії на Україну з жорстким бомбардуванням міст, житлової інфраструктури, поки що випадковими та штучними розстрілами мирних жителів окупованих населених пунктів.
Це було названо РФ ударами по військових об’єктах та спецоперацією зі звільнення російських людей від українських нацистів. Цей напад миттєво утворив прірву між колись братськими народами, а Україна в умовах війни стала на шлях 100% українізації. Російським бути не тільки не модно, це ганебно. Російська мова стала мовою «орків», якою не хочуть говорити більшість жителів України, навіть якщо ним ще користуються.
Це все затуляє події, що весь світ визнав Росію ізгоєм, а її керівництво – військовими злочинцями. Армія визволителів стала армією фашистів. Бігти нікуди, доведеться відповідати рано чи пізно. Можливо, не усвідомлюючи цього, але вже відчуваючи, Путін із ненавистю бомбардує українські міста. Харків, цей російський форпост на сході України, буквально за кілька днів став схожим на Харків зразка 1941 року.
Багато очевидців і навіть з російських солдатів кажуть, що у Чернігові, Миколаєві та Маріуполі страшніше, ніж у Чечні, а євродепутати, які побували в Україні в ці дні в гарячих точках, кажуть, що нічого страшнішого в житті не бачили. У Путіна поки що є можливість відплатити сповна (перетворити на руїни – тут використовується співзвуччя слова «руїни» під назвою «Україна») за своє зруйноване майбутнє повною руйнацією житлової інфраструктури в Україні. Але майбутнє його та його дітей зруйнували саме українці. І це вже безперечний історичний факт.
Сенат США одноголосно визнав Путіна військовим злочинцем
16 березня 2022 року Сенат США одноголосно ухвалив резолюцію, яка засуджує дії президента РФ Володимира Путіна як військового злочинця. Дуже рідко Конгрес США демонструє таку єдність щодо зовнішньополітичних питань. Але напад на Україну кривавого диктатора Росії вже не дозволяє видати те, що відбувається за якийсь захист будь-кого.
Буквально за кілька днів після цієї події президент України Володимир Зеленський виступав перед Конгресом США з відеозв’язку. Усі конгресмени вітали стоячи та аплодували. Йому, колишньому коміку, як вдалося перегнати за популярністю президента-актора Рональда Рейгана, він став символом світу. Як сказав Зеленський: президентом світу, тобто президентом, який бажає миру у своїй країні.
Подібні оцінки ображають офіційну Москву
Після цієї резолюції президент США Байден назвав Путіна військовим злочинцем, додавши від себе, що російський президент ще й «головоріз». Блінкен, держсекретар США, повторив те саме після обурення офіційної Москви, що загрожувала зміною в структурі відносин Росії і США. Схоже, що в Москві, незважаючи на санкції, не усвідомили всього, що відбувається за кордоном цієї країни-мордора, як називають її українці.
Після Байденом британський міністр охорони здоров’я Саджид Джавід назвав «диктатора Путіна» «військовим злочинцем». Британська корона виявляє своє ставлення через дії прем’єр-міністра Джонсона, який навіть має намір відвідати Київ у період його облоги російським окупантами у березні 2022 року. Саме звідти не поїхали президент України Зеленський, легендарні боксери Клички, члени уряду та навіть багато олігархів.
Незважаючи на спробу Шольца згладити наслідки накладення санкцій на Росію, співголова правлячої партії СДПН Ларс Клінгбайль публічно назвав президента РФ Володимира Путіна військовим злочинцем. Він також заявив про розрив дружніх відносин із екс-канцлером Герхардом Шредером, який нещодавно побував у Москві.
22 березня 2022 року правляча партія Німеччини заявила, що нормалізація з Росією виключена, поки що на чолі РФ Путін. Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що Україна отримає безповоротну допомогу від низки країн у рамках Плану Маршалла-2 на відновлення інфраструктури зруйнованих міст.
Міжнародний суд у Гаазі
Після визнання Сенатом США «насильства, військових злочинів та злочинів проти людяності», вчинених Путіним, очікується винесення вироку Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Резолюція Сенату США звертається до цього юридичного органу із проханням судової оцінки військових злочинів російського режиму.