19 травня Сенат США затвердив додатковий пакет фінансування України на 40 мільярдів доларів. Це безпроцентний кредит, в рамках якої зброя на 40 мільярдів доларів буде доставлена в Україну, гуманітарна та економічна допомога маэ бути також наданою. Це так звана “оренда”, тобто лізингова угода про кредитну лінію для певної країни. Після затвердження Сенат США надіслав законопроект про підписання Джо Байдену.
По суті
З моменту вторгнення РФ до України 24 лютого 2022 року Сполучені Штати Америки фінансували військові та гуманітарні напрямки в розмірі 4 мільярдів доларів. На даний момент вже підписаний новий закон про допомогу в 40 мільярдів доларів. Сенат США проголосував за закон 86-11 того ж дня, коли Міністерство оборони оголосило про відправлення зброї до України на 100 мільйонів доларів, у тому числі 18 155-мм гаубиць, а також 18 тактичних машин для їх буксирування, відправлені також ANPQ-36, це антибатарейні радари.
Це робиться для прискорення постачання необхідного віскового обладнання та зброї до України.
Буксирувочні гаубиці M777 з калібром 155 мм
Вони прийняти на службу країнами НАТО та іншими, включаючи США, Канаду, Індію, Саудівську Аравію, Індію, Австралію. М777 постачаються в рамках ленд-лізу для Україні, але спочатку були вже використані у війні в Афганістані, потім – в Кореї.
Гаубиця призначена для заміни попередньої версії M198, яка ще не вважається застарілою. Перевага M777 полягає в тому, що на вона 42% легша по ваговим показникам. Це досягається за допомогою титану.
Це найпростіша гаубиця цього типу, ії маса становить лише 4218 кг, що значно спрощує транспортування. На озброєнння поступили не лише гаубиці, але й спеціальний транспорт для буксирування. Крім того, цей тип гаубиці можна транспортувати американськими вертольотами CH-47 на підвісці та квадропланах MV-22 Osprey (на фотографії).
Час розгортання обладнання в тестах становить 6 хвилин, експериментальний розрахунок дозволяє робити до 5 пострілів на хвилину. Службовий персонал – 5 військовослужбовців.
Для гаубиці M777 використовуються також контрольовані заряди “Эскалібур”, діапазон стрільби становить 40 км, розрахунок може відкидаться на 5 м у діаметрі. Це одна з найкращих гаубиць по точності та діапазону.
M777 оснащена високоточною автоматизованою системою, цифровим наведенням артилерії, використовуючи GPS-координати наведення та даних, отриманих з БПЛА. Гармати сумісні з “розумними” снарядами мM712 з лазерним наведенням та M982 Excalibur з GPS.
M777 – це розробка BAE Systems. Титанові структури виготовляються у Барроу-в Ферме у Великобританії. Асамблея та випробування проводяться на виробництві BAE в Хаттісбурзі, штат Міссісіпі, США.
Мобільний радіолокатор AN/TPQ-36
Це обладнання призначене для противобатарейної боротьби, що передбачає виявлення цілей стрільби, в основному мінометів, артилерії та позицій MLRS, для проведення вогню по ворожим позиціям. Радари транспортуються позашляховиками. AN/TPQ-36 виробляють Northrop Grumman та Thalesraytheonsystems (раніше Hughes Aircraft придбана Raytheon).
Радар може одночасно працювати з 10 типами зброї, виявляє цілі при першому обстрілі, отримуючи сплеск активності, обчислює розташування вогневого положення противника. Обладнання оснащене електронним управлінням. Максимальний діапазон виявлення положень противника становить 24 км: виявляються ракети, артилерія визначається на відстані 18 км. Це може працювати в польових вправах.
Ці радари раніше купувалися Австралією, Грецією, Єгиптом, Йорданією, Іспанією, Нідерландами, Пакистаном, Південною Кореєю, Сінгапуром, США, Таїландом, Туреччиною, Шрі -Ланкою.
Більше 20 одиниць було доставлено до України у 2022 році.