Російські війська входили на територію нашої країни, у тому числі з Білорусі. Танкові колони та бронетехніки простяглися на кілька десятків кілометрів. Виправдовуючи вторгнення «спецоперацією захисту російського населення» РФ веде ракетні обстріли житлових районів Києва, Харкова, Маріуполя, міст Донбасу.
Перші події
Вже в день наступу висаджувався російський десант у Києві, а у президентському кварталі точилися регулярні перестрілки. Окремі підрозділи захопили Чорнобильську та Запорізькі АЕС, окопуючись у радіоактивній зоні, військовослужбовці РФ отримали значну дозу опромінення і після цього було виведено із зони АЕС.
Визволення Києва
Незважаючи на програшні позиції ЗСУ успішно відкинули ворога, і після значних втрат російські війська було виведено з Київської області та перекинуто на Донбас та південь країни. У передмісті Києва Буча, Гостомель та інших після відходу російських військ знайдено масові поховання мирних жителів зі слідами тортур, жінки, що вижили, зазнавали сексуального насильства.
Захоплення РФ Півдня
Незважаючи на невдалий бліц-криг із захоплення Києва протягом періоду від 3 до 14 днів, росіянам вдалося захопити південні міста, багато з яких було віддано без бою, включаючи Херсон та Бердянськ. Запеклий опір в особі полку Азов і морської піхоти, що знаходився там, чинив Маріуполь, який зазнав масованих бомбардувань і був практично знищений. Через ці міста має пройти сухопутний коридор до Криму.
Battles for Donbas
У другій фазі війни росіяни намагаються вийти на межі Донецької та Луганської області, здійснюючи наступ також до Харкова. Накопичені резерви РФ приблизно в 20 разів більше, ніж озброєння ЗСУ, українські підрозділи з великими труднощами, але утримують позиції, очікуючи на постачання озброєння від західних країн.